JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

Άνοδος στην Α1 για την Α.Ε.Λ.

alt

Κρόνος Τρικάλων - Α.Ε.Λ.   44 - 69

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η Α.Ε.Λ. μια επιτυχημένη σαιζόν, στην οποία συνδύασε άνοδο και καθιέρωση παικτών από την Ακαδημία της, νικώντας εύκολα στα Τρίκαλα τον τοπικό Κρόνο με 69 – 44.

Απαλλαγμένη από οποιοδήποτε άγχος και με διάθεση να παίξει καλό μπάσκετ, η Α.Ε.Λ. παρατάχθηκε στον αγώνα έχοντας στη σύνθεση της ουσιαστικά το εφηβικό της τμήμα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (28-31) όμως οι βυσσινί έδειχναν οι κυρίαρχοι του ματς.
Από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο. Οι νεαροί παίκτες της Α.Ε.Λ. με υποδειγματική άμυνα αλλά και θέαμα στην επίθεση, διεύρυναν συνεχώς τη διαφορά (34-50) και έφθασαν εύκολα στη νίκη 44-69, χειροκροτούμενοι μάλιστα και από τους φιλάθλους των γηπεδούχων.

Δεκάλεπτα: 14-14, 28-31, 34-50, 44-69