JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΤΗΣ Α.Ε.Λ. ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

alt

Α.Ε.Λ. - Ολύμπια   66 - 45

Μεγάλη νικήτρια του δεύτερου ημιτελικού Εφήβων αναδείχθηκε η Α.Ε.Λ., επικρατώντας και μάλιστα άνετα της Ολύμπιας με 66-45.

Ένα εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο, σε άμυνα και επίθεση, ήταν αρκετό για να θέσει τις βάσεις της πρόκρισης. Το 24-10 άλλωστε τα λέει όλα για την εικόνα του αγώνα. Η συνέχεια δεν ήταν στον ίδιο ρυθμό, αλλά σε καμιά περίπτωση οι βυσσινί δεν χαλάρωσαν αρκετά ώστε να επιτρέψουν στους αντιπάλους τους να πλησιάσουν. Σκορ ημιχρόνου 40-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο αναμενόμενα ο ρυθμός έπεσε, όμως οι αντίπαλοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν. Το 66-45 ήρθε άνετα με πρώτο σκόρερ τον Κωνσταντίνο Χαλκιά που κυριάρχησε στις δύο ρακέτες.

Έτσι η Ακαδημία της Α.Ε.Λ. πανηγύρισε ακόμα μια επιτυχία, αυτή της συμμετοχής στον τελικό του Εφηβικού Πρωταθλήματος, παρά το γεγονός ότι αποτελείται από μικρότερους ηλικιακά παίκτες.

Αντίπαλός της στον Τελικό, ο Κεραυνός Λάρισας, την Τετάρτη 28/3 στις 19:00 στο κλειστό του Αγ. Θωμά.

Δεκάλεπτα: 24-10,40-26,54-33,66-45