JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 66

ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ

ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΜΕ 65-48

alt

Πρώτη αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ για τη σεζόν 2012-13 και πρώτη νίκη για την ΑΕΛ.

Το απόγευμα του Σαββάτου σε ένα κατάμεστο κλειστό του Αγίου Θωμά κέρδισε τον Κεραυνό με 65-48 ξεκινώντας με το «δεξί» τη φετινή χρονιά. Σημαντική η παρουσία του φίλαθλου κόσμου της ΑΕΛ που δημιούργησε καταπληκτική ατμόσφαιρα και βοήθησε την ομάδα να φτάσει στη νίκη.

Επιβάλοντας τον ρυθμό τους από το πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αβραάμ Παπαδόπουλου πήραν κεφάλι στο σκορ με 17-11. Η καλή αμυντική λειτουργία και οι οργανωμένες επιθέσεις είχαν ως αποτέλεσμα να αυξηθεί η διαφορά και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τους βυσσινί να κερδίζουν με σκορ 36-23.

Στη συνέχεια του αγώνα ο Κεραυνός προσπάθησε να πιέσει χωρίς όμως αποτέλεσμα και το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό με τη διαφορά να είναι πάντα μεγαλύτερη των 15 πόντων μέχρι το τελικό σκορ 65-48.

Καλή απόδοση από το σύνολο των παικτών της ΑΕΛ που αγωνίστηκαν με κορυφαίο αυτών τον Κορκόβελο και συμπαραστάτες τους Κόκκα και Γκανέτσα.

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 36-23, 53-35, 65-48