JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΙΔΑΝΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Α.Ε.Λ. ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

alt

ΝΙΚΗΣΕ ΜΕ 67-49 ΓΙΑ ΤΗ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Την καλύτερη δυνατή αρχή έκανε η Α.Ε.Λ. στο φετινό πρωτάθλημα. Το Σάββατο στο κλειστό του Αγ. Θωμά επικράτησε εύκολα 67-49 του Γ.Σ.Τυρνάβου κάνοντας έτσι το "2 στα 2" (προηγήθηκε η νίκη άνευ αγώνα επί της Α.Ε.Τρικάλων).

Οι παίκτες του Αβρ. Παπαδόπουλου μπήκαν πολύ δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι 15-0 για να δεχθούν το πρώτο καλάθι μόλις 10'' πριν τη λήξη του. Η πιεστική άμυνα και οι καλές επιλογές στην επίθεση συνεχίστηκαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο, το οποίο και έληξε 35-14. Η συνέχεια ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα και η Α.Ε.Λ. διατηρώντας τη διαφορά του σκορ σταθερά μεταξύ 15-23 πόντων κατέκτησε τη νίκη με 67-49, με τρίποντο από τη σέντρα του Τυρνάβου ακριβώς στη λήξη.

Για την Α.Ε.Λ. δεν υστέρησε κάποιος παίκτης. Ξεχώρισαν με την απόδοσή τους οι Νικόπουλος και Κουρής, ενώ εξαιρετικοί ήταν και οι Κορκόβελος, Σπύρου.  Επόμενος αντίπαλος οι Μαγ.Τρικάλων το Σάββατο 19/11 στις 20:00 και πάλι στο κλειστό του Αγ.Θωμά.

Τα δεκάλεπτα: 15-2, 35-14, 50-33, 67-49.