JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

Aκάθεκτοι συνεχίζουν οι Παίκτες της Α.Ε.Λ.

alt

Νίκησαν εκ νέου τον Αστέρα με 83-42

Για την 4η αγωνιστική της τελικής φάσης του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.Σ.Κα.Θ. η ΑΕΛ νίκησε την Κυριακή 20/3 τον Αστέρα Λάρισας με το ευρύ 83-42,διατηρώντας έτσι το φετινό της αήττητο.

Το ματς δεν ξεκίνησε εύκολα για την ΑΕΛ,που λόγω κούρασης βασικών της παικτών,δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 23-28.Στη συνέχεια,όμως,ανέβασαν την απόδοσή τους και τελείωσαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 37-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα ήταν καταιγιστική στην επίθεση και με ασφυκτική άμυνα εκτόξευσε τη διαφορά στο 66-32(επιμέρους σκορ 29-2!).Η συνέχεια ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα,όλοι οι παίκτες πήραν χρόνο συμμετοχής και το τελικό 83-42 ήρθε εύκολα.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 27/3 στις 14:00 στο κλειστό του Αλκαζάρ με αντίπαλο το Γ.Σ.Φαρσάλων.