JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΕΛ

alt

Αστέρας Λάρισας - ΑΕΛ 40-65

Νέα νίκη,την 9η σε ισάριθμους αγώνες φέτος,σημείωσαν σήμερα οι Παίδες της ΑΕΛ,αυτή τη φορά κατά του Αστέρα.Η αναμέτρηση έγινε στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της τελική φάσης του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.Σ.Κα.Θ.

Η ΑΕΛ πήρε από το πρώτο δεκάλεπτο μεγάλο προβάδισμα στο σκορ και δεν άφησε σε κανένα σημείο του αγώνα τον αντίπαλό της να πλησιάσει και να απειλήσει.Παίζοντας όμορφο μπάσκετ διεύρυνε συνεχώς τη διαφορά η οποία έφτασε μέχρι και τους 31 πόντους(18-49) στο τρίτο δεκάλεπτο.Χρόνο συμμετοχής πήραν όλοι οι παίκτες του κ.Παπαδόπουλου και σκόραραν οι περισσότεροι εξ αυτών.

Τα δεκάλεπτα: 4-20, 15-39, 25-52, 40-65

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος,Βαγιόπουλος):

Σπύρου 6,Μπαγκούας 2,Κουρής 20,Χαντζάκος 4,Πουτσιάκας,Κονδυλόπουλος 12,Τζιαστούδης 3,Φαρμάκας 2,Γραμμένος,Χαλκιάς 16,Γκουλιάκος.

Επόμενος αγώνας την επόμενη Κυριακή,σε ώρα που δεν έχει ορισθεί ακόμα,με αντίπαλο πάλι τον Αστέρα Λάρισας.