×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

ΑΕΛ1 - Μαχητής Τερψιθέας 9-0

Σε ένα ματς,για το οποίο το σκορ λέει πολλά αλλά όχι όλα και διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Τερψιθέας, η ΑΕΛ-1, υπό τις οδηγίες του αρχιπροπονητή των Ακαδημιών μας κ. Νίκου Βλαχούλη, πέτυχε εύκολη νίκη κόντρα στον τοπικό Μαχητή.

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα αλλά και ούτε να απειληθεί σε κανένα σημείο της αναμέτρησης, η ΑΕΛ προηγήθηκε νωρίς (4ο λεπτό) με σουτ του Μαγγίνη και μετά από 3 λεπτά ο Τζουμάκης διπλασίασε το σκορ με κοντινό πλασέ.Το 3-0 έγινε και πάλι από το Μαγγίνη μετά από λάθος βολέ του αντίπαλου τερματοφύλακα... και η συνέχεια ήταν καταιγιστική.

Πολύ καλή εμφάνιση από όλους, άριστα τοποθετημένοι και κινούμενοι στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες μας. Παρά το ευρύ σκορ,συνέχιζαν να παίζουν οργανωμένα και δεν παρασύρθηκαν σε ατομικές ενέργειες.

Σκόρερ για την ομάδα οι: Μαγγίνης (3),Τζουμάκης (2),Καραγεώργος Δ. (3) και Τριανταφύλλου. Στις επόμενες ημέρες θα αναρτηθεί και το σχετικό βίντεο του αγώνα,με όλα τα γκολ και τις ευκαιρίες...

ΑΕΛ (Βλαχούλης): Μπουρονίκος, Μακρής, Καλόγηρος, Τσουμακίδης, Μαγγίνης, Λέτσιος, Κανταρίνος, Καλτέκης, Καλφούντζος, Μεμάι, Τζουμάκης (Καραγεώργος Δ., Τσιούτσας Δ.,Τριανταφύλλου, Μαλλικόπουλος, Τσιούτσας, Καραγεώργος Β.). Την αποστολή εκ μέρους του σωματείου συνόδευσαν οι κ.κ. Νάκας και Καρανάσιος.