JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

Α.Ε.Λ. – Κρόνος Τρικάλων 59-44

alt

ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

Πολύ εύκολο βράδυ είχε η ΑΕΛ με αντίπαλο την ομάδα των Τρικάλων επικρατώντας με 59-44.

Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στους βυσσινί. Με ασφυκτική άμυνα προηγήθηκε με 9-0 και 17-2 για να τελειώσει με 19-6. Η συνέχεια δεν ήταν πολύ διαφορετική, πίεση, αφνιδιασμοί ή καλές επιλογές απέναντι σε οργανωμένη άμυνα και η ανάπαυλα βρήκε την ΑΕΛ να προηγείται με 41-15 δίνοντας ουσιαστικά πρόωρο τέλος στο ματς. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία και η λήξη του αγώνα βρήκε την Α.Ε.Λ. πρώτη και μόνη στην κορυφή του β’ ομίλου με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου.
Δημήτρης Κονδυλόπουλος, Φάνης Νικόπουλος και Μπάμπης Γκιάστας ξεχώρισαν από την ΑΕΛ που δεν είχε υστερήσαντες.

Α.Ε.Λ. (Παπαδόπουλος):
Τσιόκανης, Πουτσιάκας 2, Τέλιος, Κουρής 3, Χαντζάκος, Γκιάστας 14 (4/5 τρ.), Κονδυλόπουλος 15 (7/10 διπ.), Χατζηνίκος, Κορκόβελος 4,
Νικόπουλος 11 (10ριμπ. 7 ασ., 3 κλ.), Χαλκιάς 4, Χατζημπύρρος 6, Γκουλιάκος.

Αστέρας Λάρισας- Α.Ε.Λ. 46-64

Με νίκη ολοκλήρωσε η Α.Ε.Λ. τον πρώτο γύρο στον Α όμιλο του Πρωταθλήματος Εφήβων. Αντιμετώπισε τον φιλόδοξο Αστέρα Λάρισας στο κλειστό του Αλκαζάρ και πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση.

Παρά την απουσία του Σωκράτη Σπύρου και την ολιγόλεπτη συμμετοχή του Δημήτρη Κονδυλόπουλου η Α.Ε.Λ. ήταν σαφώς ανώτερη του αντιπάλου της και κράτησε σε όλο το ματς το προβάδισμα στο σκορ.  Με κύριο εκφραστή επιθετικά τον Κωνσταντίνο Χαλκιά, η διαφορά αυξανόταν αργά αλλά σταθερά και στο τέλος οι βυσσινί πανηγύρισαν μια σημαντική νίκη.

Δεκάλεπτα: 12-18, 25-32, 32-46, 46-64

Τέλιος 9, Αράπκουλες, Γκουλιάκος, Κουρής 10, Χαντζάκος 5, Πουτσιάκας 8, Κονδυλόπουλος 7, Φαρμάκας, Γάτσιος, Μόσιαλος 1, Χαλκιάς 24, Μπαγκούας