JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

Στον ημιτελικό Παίδων ΕΠΣΛ η ΑΕΛ-1 (PhotoGallery)

Υπέταξε με 4-0 τον Φαλανιακό στη Γιάννουλη

alt

Πραγματοποιώντας σοβαρή εμφάνιση απέναντι σε έναν πολύ επικίνδυνο αντίπαλο, οι Παίδες της ΑΕΛ-1 κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 4-0 στον προημιτελικό του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΠΣΛ που διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο Γιάννουλης. Με τη νίκη αυτή η ΑΕΛ-1 προκρίθηκε στον ημιτελικό που θα διεξαχθεί την επόμενη Κυριακή 8/5, όπου αντίπαλος της θα τεθεί ο Π.Ο.Ελασσόνας.

Στην αναμέτρηση, που παρακολούθησαν πολυάριθμοι θεατές, η ΑΕΛ ξεκίνησε μουδιασμένα καταφέρνοντας να συνέλθει και να αναλάβει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Ωστόσο έπρεπε να φτάσουμε στο 25' για να πετύχει το 1-0 με εξαιρετικό γυριστό δεξί βολέ ο Καρανίκας, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι παίκτες της ΑΕΛ ακολούθησαν πιστά τις οδηγίες του τεχνικού τους Νίκου Βλαχούλη και ευτύχησαν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με κοντινό πλασέ του Κίτσιου στο 38'. Στο 45' αμυντικός του Φαλανιακού πέτυχε αυτογκόλ στην προσπάθειά του να απομακρύνει επικίνδυνη σέντρα προ του Τζήκα, ενώ το τελικό 4-0 έγραψε με κοντινό πλασέ στο 54' και πάλι ο Καρανίκας ύστερα από έξοχη προεργασία και ασίστ του Δεσύλλα που απέφυγε δύο αντιπάλους του και τον τερματοφύλακα πάνω στη γραμμή.

alt

Η ΑΕΛ-1 παρατάχθηκε με τους Αντωνίου, Μάνικο, Περδίκη, Σελήνη, Τζήκα, Ντουνούδη, Νασιάκο, Κανταρίνο Θ., Δεσύλλα, Καρανίκα, Κίτσιο, ενώ στα τελευταία 15 λεπτά αγωνίστηκαν και οι Μαγγίνης, Τζουμάκης, Παπακωνσταντίνου, Κανταρίνος Ν., Μηνάς, Παπαευθυμίου, Δριστέλλας. Συνοδοί αποστολής οι διοικητικοί Αντώνης Γραβάνης και Αθανάσιος Ολύμπιος. Oι φωτογραφίες είναι του μέλους της Α.Ε.Λ. κ. Νίκου Κούτρα.

Ο Φαλανιακός του Φίλιππου Παπαδόπουλου αγωνίστηκε με τους Ζουρλαδάνη, Φραγκογούλα, Καρανάσιο, Μανδραβέλη, Νταούτη, Σέσι, Καρυώτη, Σακελλαρίου, Μαχαίρα, Φατούρα, Ουγιάρο, Κατσιούλη, Φακή, Μπαρούτα. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Καραγιάννης με βοηθούς την κ. Χρηστίδη και τον κ. Γρηγοριάδη.