JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

alt

ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗΣ ΜΕ 57-42

Το "2 στα 2" έκανε η Α.Ε.Λ. για το Τουρνουά Παμπαίδων(γενηθ. 1997) σε αγώνα που διεξήχθη τη Μ.Τρίτη το πρωί στο κλειστό του Αλκαζάρ. Αυτή τη φορά επικράτησε της Αστραπής Λάρισας με σκορ 57-42. Αξιοσημείωτο το γεγονός ότι η αντίπαλη ομάδα χρησιμοποίησε ουσιαστικά τους Παίδες της(γενηθ.1995 & 1996),με τη συγκατάθεση βέβαια των προπονητών μας.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες της Α.Ε.Λ. πήραν σημαντική διαφορά (17-6),την οποία και διατήρησαν μέχρι το ημίχρονο,που έληξε 27-16.Έτσι,έδωσαν τη δυνατότητα στους κ.κ.Βαγιόπουλο και Τσιρινδάνη να δώσουν αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές τους.

Το τρίτο και το τέταρτο δεκάλεπτο είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα και οι Παμπαίδες μας κατάφεραν να συνδυάσουν το όμορφο θέαμα με την αύξηση της διαφοράς έως το τελικό 57-42.

Τα δεκάλεπτα: 17-6,27-16,43-27,57-42

Α.Ε.Λ. (Βαγιόπουλος,Τσιρινδάνης):

Τζέκας,Οικονόμου 2,Τσιούλκας 9(1τρ.), Μόσιαλος 15, Κωτούλας, Στεργίου 11, Τσουκαρέλας 2, Καλογιάννης 1, Τέλλιος 4, Παράσχος 4,Βαγιόπουλος 9.

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 28/4 στις 12:30 στο Αλκαζάρ με αντίπαλο τον Α.Ο.Σουφλαρίων.