JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

Η Α.Ε.Λ. ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

alt

ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΠΑΙΔΩΝ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 53-40

Νέα διάκριση για του Παίδες της Α.Ε.Λ. Για πρώτη φορά τμήμα υποδομής  Μπάσκετ της Α.Ε.Λ. φθάνει σε Περιφερειακό Τελικό.Σε αγώνα που διεξήχθη στο Ε.Α.Κ. Βόλου επιβλήθηκε σχετικά άνετα του αξιόμαχου Απόλλωνα Καρδίτσας με 53-40.

Οι αθλητές μας "μπήκαν' δυνατά στο παιγνίδι και και προηγούμενοι στο 6' με 12-3 έδειξαν από νωρίς την υπεροχή τους.Στη συνέχεια ο Απόλλωνας επιχείρησε να ισορροπήσει το ματς και κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ με 16-12.Παρά την σαφώς καλύτερη εικόνα της,η Α.Ε.Λ. δεν μπορούσε να ξεφύγει αρκετά στο σκορ και να "καθαρίσει από νωρίς το ματς,με αποτέλεσμα το 26-15 στο 15΄ να γίνει 28-24,για να κλείσει το ημίχρονο με 31-24.

Στο δεύτερο ημίχρονο το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Απόλλωνα ήταν να πλησιάσουν στο 37-34 και στη συνέχεια να παραδοθούν στην ανωτερότητα της Α.Ε.Λ. που έφθασε στο τελικό 53-40 χωρίς ιδιαίτερο άγχος και υψηλή απόδοση.

Έτσι,το Σάββατο 30/4 η Α.Ε.Λ. θα διεκδικήσει τον τίτλο του Πρωταθλητή Παίδων Θεσσαλίας με αντίπαλο την ομάδα των  Νέων Αθλητών Νίκης(Βόλος).

Συνοδοί της αποστολής ήταν οι κ.κ.Μούσιας Γεώργιος,Πανηγυριτζόγλου Πρόδρομος και ο έφορος του τμήματος Μπάσκετ Γεώργιος Νάκας.