JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΕΛ

(στην πρεμιέρα του β' γύρου)

alt

Σίφουνας οι 98άρηδες (17-0 τον Κίσσαβο)

Σε μια επανάληψη του αγώνα του πρώτου γύρου, οι γεννηθέντες το 1998 του Νίκου Βλαχούλη δεν συνάντησαν καμία δυσκολία απέναντι στους φιλότιμους Παίδες του Κισσάβου Συκουρίου. Η αναμέτρηση ήταν ένας επιθετικός μονόλογος της ΑΕΛ (σκορ ημιχρόνου 10-0) με τους μικρούς Καμπέρη (2001), Καλφούντζο (2001) και Καλύβα (2000) να κλέβουν τις εντυπώσεις στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας από 2 τέρματα έκαστος. Τα υπόλοιπα γκολ οι: Τζουμάκης (2), Καλφούντζος Ηλίας (4), Κανταρίνος Ν. (2), Βαγενάς, Τριανταφύλλου, Παπαγεωργίου.

ΑΕΛ1998 (Ν. Βλαχούλης): Μπουρονίκος, Μεμάι, Μακρής, Παπαγεωργίου, Κανταρίνος Ν., Καλφούντζος Η., Μπόντε, Τζουμάκης, Μουσιός, Τσουμακίδης, Χατζηγρηγορίου,, Αναστάσης, Καλόγηρος, Τριανταφύλλου, Θέμελης, Καλύβας, Καμπέρης, Καλφούντζος Δ.

alt

Σπουδαία νίκη οι "μικροί" (3-2 την Ακαδ. Ποδοσφαίρου Ελασσόνας)

Δυνατό παιχνίδι με την ομάδα μας να αποτελείται κατά βάση από το προπαιδικό τμήμα των 2000 (πλην του Καλύβα) και να προηγείται μετά από καλή εμφάνιση με 2-0 στο ημίχρονο (σκόρερ Βαλατσός, Πατσιαούρας). Στην επανάληψη οι Ελασσονίτες με δύο αντεπιθέσεις έφτασαν στην ισοφάριση. Όμως ο Πουρνάρας, 5 λεπτά πριν από τη λήξη με μακρινή εκτέλεση φάουλ έδωσε τη νίκη στο τρίτο ηλικιακά παιδικό τμήμα της ΑΕΛ.

ΑΕΛ00-99-98 (Θ. Κυριλίδης): Τζήκας, Αλεξίου, Χριστιανός, Φάκας, Καλαπανίδας, Λιόντος, Σκρέκας,  Σακοράφας, Πατσιαούρας, Σταμάτης, Βαλατσός, Χατζόπουλος Μ., Θεοχάρης, Τόσκα, Τάσης, Ρουγκιώτης, Μπούσιας, Αραμπατζής.

alt

Σημαντική ισοπαλία για την ΑΕΛ1999 (1-1 εκτός έδρας με Προμηθέα1998)

Σε μια δυνατή αναμέτρηση γεμάτη ένταση που διεξήχθη στο γήπεδο Πλατυκάμπου, οι δύο πρωτοπόρες ομάδες του ομίλου αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1 (σκόρερ της ΑΕΛ ο Παπακώστας). Η εμφάνιση της ΑΕΛ ήταν πολύ καλή, με ορθολογική ανάπτυξη δημιούργησε ευκαιρίες και περιόρισε τον αντίπαλο σε καθαρά αμυντικό ρόλο. Στα δυσάρεστα, ο τραυματισμός με χτύπημα εκτός φάσης του Φώτη Μαστακούλη που κατά πάσα πιθανότητα θα απουσιάσει από το επερχόμενο σημαντικό παιχνίδι της Μεικτής Παίδων ΕΠΣΛ κόντρα στη Μαγνησία. Άξιο αναφοράς το γεγονός ότι στο παιχνίδι δεν εμφανίστηκε ο γιατρός του αγώνα.

ΑΕΛ1999 (Γ. Βασιλείου): Κουτσουνάκης, Λάιος, Σπύρου, Τσιούπρος, Βαλαώρας, Καραγεώργος, Νικολακούλης, Μπλάτσας, Τσιούτσιας, Μακροβασίλης, Παπακώστας, Τσιαντούλης, Μαστακούλης, Κουτσογιάννης, Αρμάντο, Ζιώγας, Παπαρσένος, Κωστομοίρης.