JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

Τρεις νίκες για τις ομάδες της Α.Ε.Λ. (" target="_blank">VIDEO)
στα πλαίσια του Εφηβικού και Προπαιδικού Πρωταθλήματος ΕΠΣΛ 2011-2012

alt

Νικήτριες στις τρεις από τις τέσσερις επίσημες αναμετρήσεις που έδωσαν αναδείχθηκαν οι ομάδες ποδοσφαίρου της Α.Ε.Λ. για την 3η αγωνιστική των πρωταθλημάτων υποδομής της ΕΠΣΛ που διεξήχθησαν το Σάββατο 05.11.2011.

ΕΦΗΒΟΙ

Την αυλαία άνοιξε το κορυφαίο ηλικιακά τμήμα της Ακαδημίας μας, δηλαδή οι Έφηβοι της Κ16, που σε μια άτυπη ρεβάνς του περσινού μεγάλου τελικού στον οποίο είχαν αναδειχθεί πανάξιοι Υπερπρωταθλητές αντιμετώπισαν το επικίνδυνο συγκρότημα του Οικονόμου Τσαριτσάνης στο γήπεδο Μητσιμπόνας Β’. Η ομάδα της Α.Ε.Λ. πιάνοντας πολύ καλή απόδοση ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλό της καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και επικράτησε σχετικά εύκολα με σκορ 2-0. Από τους παίκτες του Νίκου Βλαχούλη σκόρερ αναδείχτηκαν ο Θανάσης Νασιάκος με όμορφο πλασέ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ντουνούδη και ο Γιώργος Κίτσιος μετά από έξοχη προεργασία και ασίστ του Σωτήρη Περδίκη.
ΑΕΛ-Κ16: Κύρκος, Περδίκης, Μάνικος, Τζήκας, Σελήνης, Ντουνούδης, Νασιάκος, Αλατάς, Κόκρας, Κανταρίνος, Καρανίκας, ενώ ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Κίτσιος, Δεσύλλας, Ασίκογλου, Καψάλης και Τόντος. Την αποστολή συμπλήρωναν οι Ταμανάκιας και Βάνης. Συνοδοί αποστολής Αντώνης Γραβάνης και Νίκος Λυντέρης ο οποίος επιμελήθηκε και το " target="_blank">ΒΙΝΤΕΟ με τις καλύτερες φάσεις.

ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ

alt

ΑΕΛ99-00-01

Οι «μικροί» Προπαίδες της ΑΕΛ99-00-01 αντιμετώπισαν την αντίστοιχη ομάδα της Τσαριτσάνης στο ίδιο γήπεδο και παρά την πολύ βελτιωμένη αγωνιστική τους εικόνα, δεν κατάφεραν δυστυχώς να χαμογελάσουν. Έχοντας χάσει σπουδαίες ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο και έχοντας ένα δοκάρι οι Προπαίδες του Θάνου Αγγέλη τελικά ηττήθηκαν χάρη σε δύο τέρματα που προήλθαν από στιγμιαία αμυντικά λάθη στο β’ ημίχρονο.
ΑΕΛ99-00-01: Τζήκας, Μπουντής, Γιαννακός, Νταμπαλέτσιος, Κουτσογιάννης, Κοσμόπουλος, Γιαννούσης, Χλωρός, Καμπέρης, Κατίνας, Γκρόζος και οι Σουλούκος, Παπατριανταφύλλου, Μαμάρας, Σακοράφας, Θεοδώρου.

Μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε φιλικό των προτζούνιορ της ΑΕΛ (2003) με ομάδα της Τσαριτσάνης αποτελούμενη και από προπαίδες. Η αναμέτρηση ήταν θεαματική με τους μικρούς άσους της ΑΕΛ να αφήνουν πολλές υποσχέσεις, όπως προκύπτει και από το βιντεο.Συνοδοί αποστολής Αντώνης Γραβάνης και Νίκος Λυντέρης που επιμελήθηκε και το σχετικό " target="_blank">ΒΙΝΤΕΟ

alt

ΑΕΛ99

Η ΑΕΛ99 επιβεβαίωσε την περίοδο δαιμονιώδους φόρμας που διανύει και συνέτριψε τους Προπαίδες του Πυργετού με σκορ 1-8 μετατρέποντας την επικίνδυνη έξοδο σε υγιεινή εκδρομή. Η ομάδα του Πυργετού στάθηκε άξια για ένα ημίχρονο, όμως στην επανάληψη η υπεροχή της Α.Ε.Λ. ήταν καθολική. Η ομάδα του Γιάννη Βασιλείου παρατάχθηκε με τους Καλαμάτα, Λάιο, Καραγεώργο, Τσιούπρο, Παπακώστα, Μπλάτσα, Σπύρου, Τσιαντούλη, Τσιούτσια, Μαστακούλη, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μακροβασίλης, Βαλαώρας, Γιαννακός, Κωστούλης, Παπαρσένος, Αρχοντής, Ζιώγας, Ραμάι.
Το σκορ άνοιξε στο 19’ ο Μαστακούλης, ενώ στο β’ ημίχρονο σκόραραν και οι Βαλαώρας (4 γκολ) τρία με κεφαλιά και ένα με σουτ, Τσιούτσιας, Μακροβασίλης και Παπακώστας, ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι το μοναδικό τέρμα του Πυργετού σημειώθηκε με αυτογκόλ. Την αποστολή συνόδευσε στον Πυργετό ο κ. Αθανάσιος Ολύμπιος.

alt

ΑΕΛ2000

Στη Νέα Πολιτεία η ΑΕΛ2000 υπό τις οδηγίες του Κώστα Τσότσου συνέχισε τις καλές της εμφανίσεις υποτάσσοντας το αξιόμαχο συγκρότημα της Αναγέννησης Φαρσάλων με σκορ 5-1. Οι Φαρσαλινοί ευτύχησαν να προηγηθούν με 0-1 όμως η απάντηση των παικτών μας ήταν άμεση που με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φτάσει στο θρίαμβο. Οι σκόρερ της Α.Ε.Λ. ήταν οι Λιόντος, Φάκας (2), Πατσιαούρας και Τσότσος.
ΑΕΛ2000: Μπλαντέμης, Καλαπανίδας, Θεοχάρης, Βαλατσός, Λιόντος, Φάκας, Τσότσος, Τόσκας, Χατζόπουλος, Ρουγκιώτης, Σταμάτης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Αραμπατζής, Στεργίου, Χριστιανός, Κανταρίνος, Μπομπότης, Πατσιαούρας, Μπούσιας. Συνοδός αποστολής η κ. Στέλλα Σταματάκη.

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ

alt

Εξάλλου, σε πολύ ενδιαφέρουσα φιλική αναμέτρηση στην οποία διαιτήτευσε ο προπονητής της Μεικτής Νέων ΕΠΣΛ Τάσος Μπεριτζάς η σαφώς ανώτερη ΑΕΛ1997 επικράτησε με σκορ 3-2 της αντίστοιχης ομάδας της Νίκης-Μιχαήλ. Τα τέρματα της Α.Ε.Λ. σημείωσαν οι Μαγγίνης με δυνατό σουτ, Παπακωνσταντίνου με κεφαλιά και Σιακέι με διαγώνιο γυριστό σουτ.