Καλή αρχή με Νίκη!!
  • μέγεθος γραμματοσειράς +

27 Νοέμβριος 2016

Ιδανικό ξεκίνημα στην πρεμιέρα της Β’ Εθνικής για την γυναικεία ομάδα της ΑΕΛ η όποια επικράτησε εντός έδρας του ΑΠΣ Φθία με 3-0 σετ. Αγωνιστικά η ομάδα παρουσίασε δύο πρόσωπα με το πρώτο σετ να ξεκίνα άσχημα και για τις 2 ομάδες με λάθη εκατέρωθεν, και την ΑΕΛ στο τέλος να το κερδίζει πολύ δύσκολα. Σαφώς ποιο Βελτιωμένη στο δεύτερο η γηπεδούχος και με ανεβασμένη ψυχολογία έβγαλε μαχητικότητα, διόρθωσε την υποδοχή, φτάνοντας εύκολα στο 25-16. Το τρίτο σετ είχε κάτι από το πρώτο..., πολλά λάθη και κακές επιλογές έφεραν το σκορ 27-25, με τους βυσσινί να το κατακτούν στις λεπτομέρειες. Ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα ο Δημήτρης Ιοβτσεβ δήλωσε « Αν τα ζητούμενα για έναν αγώνα είναι δύο, να νικάς και να παίζεις καλά, σίγουρα εξυπηρετήσαμε το πρώτο. Το πρωτάθλημα είναι στην αρχή έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και πρέπει να δουλέψουμε πάνω στις αδυναμίες μας έτσι ώστε να παρουσιαστούμε καλύτεροι στην συνεχεία.

Τα σετ: 29-27, 25-16, 27-25

ΑΕΛ (Δημήτρης Ιόβτσεβ ) Ανδρεάδη Α, Ιοβτσεβα Σ, Καμπουρογιάννη Σ, Καραδήμου Ά, Κατσαρού Ε, Κολοβέτσιου Ε, Κοντογιάννη Β, Λουκανίκα Α, Μπρούτσου Μ, Παπαδημητρίου Α, Στανίση Έ, Τεντολούρη Μ, Χατζή Β, Χρυσοπούλου Ε.