Πρεμιέρα με Νίκη
  • μέγεθος γραμματοσειράς +

27 Νοέμβριος 2016

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα ανδρών της ΑΕΛ . Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία του πρωταθλήματος οι βυσσινί επικρατήσαν της συμπολίτισσας ΕΑΛ με 3-0 σετ κερδίζοντας το τοπικό ντέρμπι. Οι δύο ομάδες έδωσαν ένα καλό και ποιοτικό αγώνα παίζοντας σπουδαίο βόλεϊ μπροστά στους φιλάθλους που βρεθήκαν στο κλειστό του Αλκαζάρ . Η ΑΕΛ έδειξε συγκεντρωμένη στο πλάνο της από το πρώτο μέχρι το τελευταίο σετ και βελτιώνοντας διαρκώς την απόδοση της σε άμυνα και επίθεση, πηρέ μια σημαντική Νίκη που δίνει δύναμη και ψυχολογία για την δύσκολη συνεχεία .

Τα σέτ: 22-25, 19-25,20-25

ΑΕΛ:(Νίκος Καλαθάς) Γρούσπας Π, Ματούλας Α, Παπαστεργίου Χ, Λεβέντης Ι, Κατσιγιάννης Α, Δορδοκίδης Θ, Σαμιώτης Α, Μπαλασάς Ν, Γραμμένος Α, Μακρής Γ, Τσιώλης Γ, Αρχοντής Α, Μαντάρας Κ, Δημόπουλος Χ.