×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

ΝΙΚΗ και ΗΤΤΑ για ΑΕΛ1 και ΑΕΛ2

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΛ1

Αποδίδοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο οι Παίδες της ΑΕΛ-1 υπό τις οδηγίες του αρχιπροπονητή Νίκου Βλαχούλη συνέτριψαν το αντίστοιχο συγκρότημα της Α.Ε.Δ. Νίκαιας με σκορ 9-1. Τα τέρματα για την ΑΕΛ σημείωσαν οι Κίτσιος (3), Περδίκης (3), Κανταρίνος Θ. (2), Νασιάκος. Αξίζει να σημειωθεί ότι το μοναδικό γκολ για τη Νίκαια σημειώθηκε με αυτογκόλ. Η σύνθεση της ΑΕΛ-1: Δρυστέλλας, Σελήνης, Περδίκης, Κανταρίνος, Τζήκας, Νασιάκος, Ντουνούδης, Μάνικος, Κίτσιος, Δεσύλλας, Μηνάς ενώ αγωνίστηκαν και οι Μπουρονίκος, Κανταρίνος Ν., Βαϊόπουλος, Καλφούντζος. Συνοδός αποστολής ο έφορος ποδοσφαίρου Αντώνης Γραβάνης.

Πρώτη ήττα για την ΑΕΛ2

Την πρώτη της ήττα στη διοργάνωση γνώρισε το συγκρότημα της ΑΕΛ-2 του τεχνικού Γιώργου Λιάπη, απαρτιζόμενο ως επί το πλείστον από αθλητές γεννηθέντες το 1997 και έχοντας αρκετές ελλείψεις. Σε μια αμφίρροπη αναμέτρηση  κόντρα στο ισχυρό συγκρότημα του Αίαντα Τυρνάβου, που θα κρινόταν στις λεπτομέρειες, οι παίκτες της ΑΕΛ δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρουν τη νίκη. Όπως συμβαίνει συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις, η ομάδα που χάνει τις ευκαιρίες τιμωρήθηκε, κι έτσι σε μια αντεπίθεση ο Αίαντας με τον Ανδρεόπουλο κέρδισε αμφισβητούμενο πέναλτυ το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος παίκτης. Για την ΑΕΛ-2 αγωνίστηκαν οι Κυρίτσης, Παπαβασιλείου, Παπαευθυμίου Γ., Καραούλης, Παπακωνσταντίνου, Μπλούφας, Κόκρας, Κορομηλάς, Χατζηιωαννίδης, Παπαευθυμίου Θ., Ντάλλας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Τσιάτας Κ. και Καντώνιας και Συράκης. Συνοδός αποστολής το μέλος της επιτροπής ποδοσφαίρου Νίκος Λυντέρης.