JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

alt

Την εξαιρετική φετινή τους πορεία συνέχισαν οι Προπαίδες της Α.Ε.Λ. στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος τμημάτων υποδομής της ΕΠΣΛ.

Την αρχή έκαναν στις 10 π.μ. στο γήπεδο της Νεάπολης οι παίκτες της ΑΕΛ-2 (φωτο)

alt

οι οποίοι υπό τις οδηγίες του προπονητή τους κ. Κώστα Τσότσου υπέταξαν την αντίσταση του πολύ αξιόλογου αντιπάλου Άρη Λάρισας με σκορ 0-2 μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι. Η ομάδα μας παρατάχθηκε με τους Τσιούτσια, Θεοδώρου, Λιόντο, Αλεξίου (αρχ.), Καλτέκη, Μητρούλια, Πατσούρα, Βαγενά, Τριανταφύλλου, Τσιούπρο, Τσιούτσια ενώ αγωνίστηκαν στο β' ημίχρονο και οι Τζορμακλιώτης, Γιαννούκας και Αναστασίου. τα τέρματα σημείωσαν ο Πάνος Καλτέκης με δυνατό σουτ και ο Θανάσης Τσιούτσιας μετά από υπέροχη προσπάθεια και ασίστ του Βάιου Βαγενά. Συνοδός αποστολής ήταν ο κ. Θανάσης Ολύμπιος.

Στις 11:30 π.μ. στο γήπεδο Γεώργιος Μητσιμπόνας Γ' η προπαιδική ΑΕΛ-1 (φωτο)

alt

βρέθηκε αντιμέτωπη με το παραδοσιακά ισχυρότατο συγκρότημα του Α.Ο.Αμπελοκήπων (Ταμπακιακός). Χρειάστηκαν 20 λεπτά μέχρι ο Τζουμάκης να βρει το αντικλείδι για την οργανωμένη άμυνα των αντιπάλων  αλλά από εκείνη τη στιγμή και μετά, οι  παίκτες της ΑΕΛ υπό τις συνεχείς οδηγίες του αρχιπροπονητή κ. Νίκου Βλαχούλη συνέχισαν καταιγιστικά και έφτασαν στη νίκη με σκορ 5-0. Τα υπόλοιπα γκολ σημείωσαν οι Μαγγίνης (συνολικά 2), Λέτσιος και Δ. Καραγεώργος. Η ΑΕΛ1 παρατάχθηκε με τους Μπουρονίκο, Καλφούντζο, Κανταρίνο Ν. (αρχ.), Μαλλικόπουλο, Καλόγηρο, Μαγγίνη, Τζουμάκη, Τσουμακιδη, Λέτσιο, Μεμάι, Μακρή, ενώ αγωνίστηκαν στο β' ημίχρονο με πολύ αξιόλογη επίδοση και οι Ντόντης, Πρατσίλας, Καραγεώργος Δημήτρης και Καραγεώργος Βασίλης (φωτο). Συνοδός αποστολής ο κ. Αντώνης Γραβάνης.

alt

Τη σκυτάλη των νικών πήρε η ΑΕΛ-3  (φωτο)

alt

αποτελούμενη εξ ολοκλήρου από αθλητές γεννηθέντες το 1999 υπό τις οδηγιες του τεχνικού της κ. Γιάννη Βασιλείου. Παίζοντας αντίπαλοι στην πολύ καλά οργανωμένη ομάδα της Αναγέννησης Φαρσάλων που απαρτιζόταν κατά βάση από μεγαλύτερους ηλικιακά αθλητές, οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ κατάφεραν να επιβληθούν με σκορ 2-0. Ο αγώνας ήταν δυνατός και  ισορροπημένος, ενώ οι παίκτες της ΑΕΛ έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να αυξήσουν το δείκτη του σκορ. Και τα δύο τέρματα σημείωσε ο Άγης Βαλαώρας μετά από όμορφες ατομικές ενέργειες. Για την ΑΕΛ αγωνίστηκαν οι Παπάρσενος, Μαστακούλης, Κωστομοίρης, Νικολούλης, Μακροβασίλης, Βαλαώρας, Μπάτσας, Παπακώστας, Τσιαντούλης, Γιαννακός, Βούλγαρης αλλά και οι Καλαμάτας, Μπαλιάκος, Κοσμόπουλος, Λάιος, Γιακουβής και Τσιάρας. Συνοδός αποστολής ο κ. Νίκος Λυντέρης.