alt

Με νικες συνέχισαν οι ομάδες Προπαίδων της Α.Ε.Λ. στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος τμημάτων υποδομής της ΕΠΣΛ.

Η ΑΕΛ-1 αγωνίστηκε υπό την καθοδήγηση του αρχιπροπονητή Νίκου Βλαχούλη εκτός έδρας κόντρα στο αξιόμαχο συγκρότημα της Νίκης-Μιχαήλ στο γήπεδο τεχνητού χλοοτάπητα τελευταίας γενιάς που αυτή διαθέτει, και επικράτησε με το επιβλητικό σκορ 2-7 (ημίχρονο 1-6). Τα γκολ σημείωσαν οι Τζουμάκης -που διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας- (4), Μπόντε (2) και Μαγγίνης.  Η σύνθεση της ΑΕΛ-1: Μπουρονίκος, Κανταρίνος Ν., Μαλλικόπουλος, Καλόγηρος, Μαγγίνης, Τσουμακίδης, Λέτσιος, Μεμάι, Mακρής, Μπόντε, Τζουμάκης. Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Καραγεώργος Β., Καραγεώργος Δ., Πρατσιλάς, Ντόντης. Συνοδός αποστολής ήταν ο κ. Αθανάσιος Ολύμπιος.

Η ΑΕΛ-2 αγωνιζόμενη επίσης εκτός έδρας απέναντι στην ομάδα του Προμηθέα-2 κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 0-1 σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στον κάκιστο αγωιστικό χώρο του γηπέδου Μελισσοχωρίου. Οι παίκτες του Κώστα Τσότσου μετά από ένα δυνατό παιχνιδι και πολλές χαμένες ευκαιρίες ειδικά στο β' ημίχρονο με αποκορυφωμα το δοκάρι σε χτύπημα φάουλ του Βαγενά, κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της νίκης 2 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με κοντινή προβολή του Αλεξίου μετά από κόρνερ.

Το παιχνίδι ξεκίνησαν οι: Αναστασίου, Αλεξίου, Καλτέκης, Μητρούλιας, Τζουρμακλιώτης, Πατσούρας, Βαγενάς, Τριανταφύλλου, Τσιούτσιας, Τσιόπρας, Λιοντος. Αγωνίστηκαν επισης οι:Τσιούτσιας, Γιαννουσης, Ζαχαριας, Θεοδωρου, ενω στον παγκο ηταν και ο τραυματίας Καλφούντζος. Συνοδός αποστολής ήταν ο κ. Νίκος Λιντέρης.

Η ΑΕΛ-3 του Γιάννη Βασιλείου (αποτελούμενη αποκλειστικά από αθλητές γεννηθέντες το 1999) αγωνίστηκε εντός έδρας στο γήπεδο "Γ. Μητσιμπόνας Β" κόντρα στους Ατρόμητους του Θοδωρή Βουτυρίτσα, τους οποίους υπέταξε με σκορ 5-1. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ κυριάρχησαν από την αρχή και παρά τη μείωση του αποτελέσματος με πέναλτυ εκ μέρους των αντιπάλων τους συνέχισαν το επιθετικό τους ρεσιτάλ στο β' ημίχρονο. Τα γκολ σημείωσαν οι Παπακώστας (2), Μαστακούλης, Μπλατσάς και Τσιάτας ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΛ είχε και δοκάρι σε θεαματικό σουτ του Τσιαντούλη.

Για την ΑΕΛ ξεκίνησαν οι Παπάρσενος, Κοστομοίρης, Μαστακούλης, Αρχοντής, Νικολούλης, Βαλαώρας, Μπλάτσας, Μακροβασίλης, Παπακώστας, Τσιαντούλης, Γιανακός, ενώ στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Τσιάτας, Κωστούλης, Λάιος, Καλαμάτας, Κατίνας, Κοσμόπουλος, Βούλγαρης, Μπαλιάκος και Γιακουβής. Συνοδός αποστολής ήταν ο κ. Αντώνης Γραβάνης.