×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 67

mouses-ael

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε μία έμπειρη και καλή ομάδα, οι γυναίκες της ΑΕΛ επικράτησαν σε φιλικό παιχνίδι επί των Πιερίδων Μουσων με σκορ 1-4.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχες στο 15' σε μία πολύ καλή αντεπίθεση. Η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 42' με την Ρομίνα Τσούκα μετά από πολύ καλή ενέργεια της Χριστοφορίδη. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχες μπήκαν πολύ πιο δυνατά και πίεσαν, όμως η ΑΕΛ κατάφερε να ισοροπίσει το παιχνίδι και τελικά να σκοράρει με την Χριστοφορίδη στο 60' και να περάσει μπροστά στο σκορ. Η πίεση των αντιπάλων συνεχίστηκε όμως η ΑΕΛ κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά να τελειώσει το παιχνίδι με δύο γκολ των Τσούκα και Δεμίρη στο 76' και στο 81' αντίστοιχα.

Αξίζει να αναφερθεί ότι στο παιχνίδι εκτός των δωδεκάχρονων Ακριβούλη και Βλασιάδου, συμμετείχε και η εντεκάχρονη Ευγενία Αρζουμανίδου από την Ακαδημία κοριτσιών της ΑΕΛ.