Διατήρησαν το αήττητο οι Γυναίκες της ΑΕΛ
  • μέγεθος γραμματοσειράς +

21 Ιανουάριος 2017

Με εκτός έδρας Νίκη ξεκίνησε το 2017 για την ΑΕΛ που επικράτησε εύκολα με 0-3 σετ του Φιλαθλητικού Τρικάλων.

Η ΑΕΛ πρόσθεσε ακόμα ένα τρίποντο και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 15 βαθμούς έχοντας 5 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Τα κορίτσια μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας την διάφορα στο σκορ το όποιο διατήρησαν μέχρι τέλους κάνοντας το 0-1. Σε ένα μέτριο και με αρκετά λάθη από τις δυο ομάδες δεύτερο σετ οι βυσσινί επικρατήσαν με 17-25.

Στο τελευταίο η ΑΕΛ είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πράγματα στο παιχνίδι της και χωρίς πρόβλημα να φτάσει στο 0-3 και στην νίκη. Ακολουθεί ένα δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον ΓΣ Ελλασόνας.

Τα σετ:15-25,17-25,15-25

Φιλαθλητικός Τρικάλων: (Γεροβαιος) Χαλκιαδάκη, Χριστοδούλου, Βαλληνδρά, Βασδέκη, Κουφογιάννη, Μουρατλάρι, Παναγιωτάκη, Οικονόμου, Ζαφειροπούλου, Παναγούλη.

ΑΕΛ: (Ιόβτσεβ ) Ανδρεάδη, Βελεσίωτη, Ιοβτσεβα, Καμπουρογιάννη, Κολοβέτσιου, Κοντογιάννη, Καραδήμου, Λουκανίκα, Μπουφίκου , Μπρούτσου, Τεντολούρη, Χατζή, Χρυσοπούλου.