×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64
Έτοιμοι για τον μεγάλο τελικό οι Προπαίδες της ΑΕΛ2000

0-3 τους Ατρόμητους

Με μια πειστικότατη εμφάνιση η ΑΕΛ2000 υπέταξε την ομάδα προπαίδων της Ακαδημίας Ατρόμητοι με σκορ 0-3. Η ανωτερότητα της ΑΕΛ ήταν πασιφανής από το πρώτο δευτερόλεπτο σε όλα τα επίπεδα, κάτι που κατέστη σαφές με το 1-0 μόλις στο 2ο λεπτό (απευθείας πλασέ Λιόντου μετά από πλαγιοκόπηση και παράλληλη πάσα Καλύβα).
 Οι Ατρόμητοι προσπαθούσαν να απειλήσουν μέσω του χαρισματικού Ζιάκα που αντιμετωπίστηκε αποτελεσματικά από την άμυνα της ΑΕΛ, η οποία δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσαν ο Καλύβας με αριστερό φαλτσαριστό σουτ στην κίνηση στο 15' και ο Πατσιαούρας με απευθείας φάουλ στο παραθυράκι στο 30'. Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης πήραν χρόνο συμμετοχής όλοι οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ. Στο τελευταίο ματς της ημιτελικής φάσης η ΑΕΛ2000 θα αντιμετωπίσει την 08.05.2013 τον Φαλανιακό που στην πρεμιέρα ηττήθηκε με 7-0 από το Ατρόμητους.

ΑΕΛ2000 (Θανάσης Κυριλλίδης): Κανταρίνος Αντ., Χατζόπουλος, Χριστιανός, Καλαπανίδας, Τόσκα, Λιόντος, Βαλατσός, Καλύβας, Θεοχάρης, Πατσιαούρας και οι Μπλαντέμης, Ρουγκιώτης, Φάκας, Μπούσιας, Πουρνάρας, Αραμπατζής, Παπατριανταφύλλου, Σταμάτης.

Ατρόμητοι (Τηλ/ Ζιάκας): Τσατσάρας, Μωυσιάδης, Τόπης, Γκατζιάς, Σουλιώτης, Μαργκάς, Ζιάκας Δ., Καραδούκας, Πινακάς, Γούτας, Ζιάκας Ι., Τσουμάνης, Δελημήτρος, Γερακίνης, Καραούλας, Γερογιάννης, Ντάγκαλος.

Μετά και το σημερινό αποτέλεσμα τα τμήματα υποδομής της ΑΕΛ

-Έχουν εξασφαλισμένη συμμετοχή στον μικρό και μεγάλο τελικό των Παίδων (ΑΕΛ98 και ΑΕΛ99).
-Βρίσκονται με το ένα πόδι στον μεγάλο τελικό των Εφήβων (ΑΕΛ96/97).
-Βρίσκονται με το ένα πόδι στον μεγάλο τελικό των Προπαίδων (ΑΕΛ2000).