strantzalis-igoumenitsa-ian-2014

«Ειλικρινά, δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω. Πιστέψτε με, μέσα από αυτή την εικόνα, ειδικά του πρώτου ημιχρόνου, μια ομάδα η οποία μόνο ενεργεί επιθετικά, μόνο δημιουργεί φάσεις και δεν έχει αυτό που ζητάμε, το γκολ, φτάνουμε σε ένα χρονικό σημείο του παιχνιδιού να προηγούμαστε 1-0, να δεχόμαστε την αποβολή και μετά από ένα πλάγιο άουτ – που γνωρίζαμε ότι ο αντίπαλος φέρνει επικίνδυνα τη μπάλα στην περιοχή – κατορθώσαμε να χάσουμε δύο βαθμούς. Να πάρω την ευθύνη για το σημερινό αποτέλεσμα, είναι εύκολο και είναι μια αιτία. Το θέμα, όμως, είναι τι δημιούργησε αυτή η ομάδα, τι ποδόσφαιρο έπαιξε και τι κατάφερε να πάρει. Το θεωρώ εντελώς άδικο αυτό το αποτέλεσμα για την ομάδα μου. Και για την προσπάθεια που κάναμε. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Το αποτέλεσμα μένει, η εικόνα ξεχνιέται πολύ εύκολο. Είμαι υποχρεωμένος να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές μου για την προσπάθειά τους. Αλλά, βέβαια, αυτή η αδράνεια μας δηλώνει και μας μαθαίνει ότι ματς δεν τελειώνει αν δεν πετύχεις ένα σκορ ασφαλείας. Και ειδικά απέναντι σε έναν αντίπαλο, ο οποίος απεγνωσμένα ψάχνει για βαθμούς. Καλή συνέχεια στην ομάδα της Κρανούλας», δήλωσε ο Γιώργος Στράντζαλης μετά από την ισοπαλία στην Κρανούλα και εν συνεχεία απάντησε στην μοναδική ερώτηση μου του τέθηκε:

-Ποια ήταν η αιτία της πολύ έντονης νευρικότητας που είχε η ομάδα από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα;

«Υπάρχουν αιτίες. Όπως ότι φτάνουμε στο σημείο να κάνουμε τελική προσπάθεια, αλλά να χάνουμε εύκολα γκολ. Αυτό ναι, μπορεί να δημιούργησε μια νευρικότητα. Όπως επίσης και το γεγονός ότι δεν καταφέραμε να τελειώσουμε το ματς από το πρώτο ημίχρονο μέσα από τις κλασικές ευκαιρίες που δημιουργήσαμε. Και η αποβολή μας έδωσε νευρικότητα και η ισοφάριση με τον τρόπο που ήρθε, ήταν μια αιτία».