JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

alt

Α.Ε.Λ. - Α.Ο.ΣΟΥΦΛΑΡΙΑ   64-41

Τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για την ομάδα Παμπαίδων της Α.Ε.Λ. στο τουρνουά της Ε.Σ.Κα.Θ. Αυτή τη φορά επικράτησαν με χαρακτηριστική άνεση του Α.Ο.Σουφλαρίων με 64-41,σε αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό του Αλκαζάρ σήμερα Πέμπτη 28/4.

Οι παίκτες της Α.Ε.Λ. μπήκαν από τα πρώτα λεπτά δυναμικά στο παιγνίδι και πολύ γρήγορα άρχισαν να "χτίζουν" μια σημαντική διαφορά με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 16-8.Συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο,πιέζοντας τον αντίπαλο στην άμυνα και προσπαθώντας να βγάλουν αιφνιδιασμούς και "εύκολα" καλάθια.Η λήξη του ημιχρόνου τους βρήκε να προηγούνται με 36-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κ.κ. Βαγιόπουλος,Τσιρινδάνης έδωσαν αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες της ομάδας. Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε,όχι όμως και η διαφορά με το τρίτο δεκάλεπτο να λήγει 49-27.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους παίκτες του Α.Ο.Σ. να προσπαθούν να κρατήσουν τη διαφορά σε λογικά πλαίσια και να πλησιάζουν μέχρι και 53-39,για να φθάσουμε στο τελικό 64-41.