JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

Η Α.Ε.Λ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

alt

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΝΙΚΩΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ 54-39

Στον τελικό του Παιδικού Πρωταθλήματος Ε.Σ.Κα.Θ. για το ν.Λάρισας η Α.Ε.Λ. νίκησε τον Κεραυνό και κατέκτησε τον πρώτο της τίτλο.

Η ομάδα ξεκίνησε νωθρά και με άγχος,με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-10.Σύντομα ανέκαμψε και ισορρόπησε το παιγνίδι,με αποτέλεσμα να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 8-12.Κάπως έτσι συνεχίστηκε και το δεύτερο με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στην πρωτοπορία του σκορ.Έτσι το ημίχρονο έκλεισε με την Α.Ε.Λ. προηγούμενη με 23-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο καθώς οι Παίδες της Α.Ε.Λ. έδειξαν για ποιο λόγο είναι αήττητοι όλη τη χρονιά.Με ασφυκτική άμυνα σχεδόν σε όλο το γήπεδο,πάθος και καλές επιλογές στην επίθεση δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον Κεραυνό και με επιμέρους σκορ 22-5 έκλεισαν το δεκάλεπτο με 45-27.Στο τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισαν με σοβαρότητα και μετέτρεψαν το υπόλοιπο του αγώνα σε τυπική διαδικασία διαμορφώνοντας το τελικό 54-39 εν μέσω πανηγυρισμών από τους πολυάριθμους φίλους της Α.Ε.Λ. που βρέθηκαν στο κλειστό του Αγ.Θωμά.

Πολλά συγχαρητήρια στους νεαρούς αθλητές μας και στο τεχνικό επιτελείο.Οι κόποι μιας χρονιάς δικαιώθηκαν.Οι Παίδες μας επιδεικνύοντας όχι μόνο το ταλέντο τους,αλλά και το ήθος και την αγάπη για σκληρή-καθημερινή δουλειά,απέδειξαν ότι έχουν λαμπρό μέλλον και μαζί τους και το τμήμα Μπάσκετ της Α.Ε.Λ. που από σήμερα νιώθει υπερήφανο για τον πρώτο του τίτλο σε Πρωτάθλημα Υποδομών.

Οι νικητές:

(κ.Αβρ.Παπαδόπουλος,κ.Γ.Βαγιόπουλος)

Σπύρου 11(2), Μπαγκούας ,Τέλιος, Κουρής 16, Χαντζάκος 2, Πουτσιάκας,Κονδυλόπουλος 17,Τζιαστούδης,Μόσιαλος,Γραμμένος,Χαλκιάς 6,Γκουλιάκος 2.

Στο παρακάτω  link(όπως και στη photo gallery του sιte)θα βρείτε πλούσιο φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον κ.Νίκο Κούτρα.

Η διοίκηση,το τεχνικό τιμ και φυσικά οι Πρωταθλητές μας ευχαριστούν τους φίλους της Α.Ε.Λ. που συμπαραστάθηκαν και σήμερα στην ομάδα και στοχεύουν πλέον σε υψηλότερες διακρίσεις.