JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΕΛ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ Ε.Σ.Κα.Θ.

alt

ΝΙΚΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥΣ ΑΕΤΟΥΣ

Την Κυριακή 10 Απριλίου η ομάδα Παίδων της ΑΕΛ θα επιχειρήσει να στεφθεί Πρωταθλήτρια για πρώτη φορά στην ιστορία της.Το πρώτο βήμα έγινε σήμερα νικώντας στον ημιτελικό τους Αετούς με σκορ 42-36.

Το ματς ήταν αμφίρροπο στο μεγαλύτερο διάστημά του,καθώς οι Παίδες της ΑΕΛ,σαφώς αγχωμένοι,βρήκαν σημαντική αντίσταση από το αξιόμαχο σύνολο των Αετών.Με πολύ καλή απόδοση στην άμυνα,αλλά όχι και στην επίθεση,η ΑΕΛ προηγήθηκε στο ημίχρονο με 20-18.Στο δεύτερο μέρος πήρε μικρό προβάδισμα,όχι όμως αρκετό,ώστε να "τελειώσει" νωρίς το ματς.Μπαίνοντας στο τέταρτο δεκάλεπτο,μερικά αποφασιστικά καλάθια των Κουρή και Χαλκιά έδωσαν ανάσες στην ΑΕΛ που έφθασε τελικά στη νίκη με το "φτωχό" 42-36.

Έτσι την Κυριακή(σε ώρα που δεν έχει ορισθεί ακόμα) θα αντιμετωπίσει στον τελικό του Παιδικού Πρωταθλήματος τον Κεραυνό με στόχο να κατακτήσει το τρόπαιο για πρώτη φορά στην ιστορία του Σωματείου.

ΑΕΛ (κ.Παπαδόπουλος):

Σπύρου 7, Μπαγκούας, Τέλιος, Κουρής 13, Χαντζάκος 2,  Πουτσιάκας, Κονδυλόπουλος 10, Τζιαστούδης, Φαρμάκας, Μόσιαλος, Χαλκιάς 10, Γκουλιάκος.

alt alt

Κωνσταντίνος Χαλκιάς                                              Δημήτρης Κονδυλόπουλος

Για να φθάσει στον ημιτελικό,η ΑΕΛ σφράγισε την πρωτιά στον ομίλό της με νίκη μέσα στη Νίκαια την Κυριακή 3/4 επί του τοπικού Γ.Σ. με σκόρ 70-57.Η ομάδα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για τις δύο πρώτες φάσεις του Πρωταθλήματος αήττητη κια φυσικά πρώτη με συνολικό ρεκόρ 12-0.

Σπύρου 17, Μπαγκούας, Τέλιος, Κουρής 16, Χαντζάκος 6,  Πουτσιάκας,  Κονδυλόπουλος 14, Μόσιαλος, Φαρμάκας, Τζιαστούδης, Χαλκιάς 17, Γκουλιάκος.