Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Α.Ε.Λ.

alt

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚαΘ η μπασκετική Α.Ε.Λ.,νικώντας εκτός έδρας τον Ερμή Αγιάς με 65-67.

Σε ένα ματς που ήταν αμφίρροπο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο,η ομάδα του Αβραάμ Παπαδόπουλου ήταν πιο συγκεντρωμένη και πήρε την πρώτη νίκη της χρονιάς.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να επιδεικνύουν μεγάλη ευστοχία στα περιφερειακά σουτ και την ομάδα της Α.Ε.Λ. να καταλαμβάνεται από το άγχος της πρεμιέρας,με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να λήξει με 23-18. Όσο περνούσε η ώρα η Α.Ε.Λ. έπαιρνε τον έλεγχο του αγώνα και με όπλο την άμυνα και την ευστοχία της στα τρίποντα ανέτρεψε το ματς και βρέθηκε να προηγείται με 51-60 στο 4ο δεκάλεπτο.Με αφορμή ένα αντιαθλητικό φάουλ δημιουργήθηκε ένταση και οι γηπεδούχοι ροκάνισαν τη διαφορά,για να φθάσουμε να κριθεί ο αγώνας στο τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 23-18,31-27/51-54,65-67

Α.Ε.Λ.: Σπύρου,Καλαμπούκας,Βασιλείου 21(5τρ.),Κουρής,Τριανταφύλλου 10(2τρ.), Ακρίβος 3(1τρ.), Κονδυλόπουλος, Γαλάνης 15(11ριμπ.), Γκιάστας 6(2τρ.), Κουκουράβας 12(2τρ.), Χαλκιάς,Σιούλας.

Διοίκηση,τεχνική ηγεσία και παίκτες ευχαριστούν τους φίλους της Α.Ε.Λ. που της συμπαραστάθηκαν στο δύσκολο ξεκίνημα και ανανεώνουν το ραντεβού μαζί τους για το Σάββατο 13/11 στις 18:00 στο Κλειστό του Αγ.Θωμά για τον αγώνα με το Θεσσαλικό Βόλου.